Únor 2010

Životopis

27. února 2010 v 17:45 | Jacksonka Januška |  Ostatní

Životopis

Slavný americký zpěvák a skladatel, Michael Jackson - vlastním jménem Michael Joseph Jackson, pocházel z devíti sourozenců. Narodil se 29.8.1958 v Gary, státě Indiana, USA. Byl to zástupce konvenčního popu a taneční hudby, vycházející ze soulu. Kromě svého charakteristicky vysokého hlasu, rytmického cítění a tanečních schopností byl znám i jako velký perfekcionista.
Od roku 1967 byl členem supiny
Jackson 5. Jeho otec Joseph velmi dbal na úspěch a image skupiny. Sám byl neúspěšným hráčem v kapele, který snil o velké hudební kariéře. Michael se nicméně několikrát v rozhovorech zmínil o otcově přísnosti hraničící až s agresivitou. Traduje se historka, že když Jackson 5 cvičili doma taneční kroky na vystoupení, otec seděl v křesle s páskem a pokaždé, když některý ze synů pokazil choreografii, dostal výprask. Skupina ale v žebříčcích stoupala stále výš a po podepsání kontraktu s Motown (1968) se z bratrů Jacksonových staly mezinárodní superhvězdy. Natočili tři desky, které hned ovládli americké hitparády. Později, po odchodu Michaela ze skupiny, se stal benjamínkem skupiny Randy Jackson.
Po vydání 1. úspěšného sólového singlu Got To Be There (1971) se kariéra skupiny a Michaela jako sólisty rozvíjí souběžně. V počátcích mu pomáhá i jeho přítelkyně, zpěvačka
Diana Ross (Jackson ji to později jako skladatel a producent oplatil). Dobře si vedou alba Got To Be There a Ben a v roce 1972 má další hity: Rockin' Robin, Ain't No Sunshine a Ben - tyto hity se umístily na prvním místě americké hitparády.
V r. 1977 začíná spolupracovat se skladatelem a producentem
Quincy Jonesem a objevuje se i v muzikálu The Wiz. Toto setkání je jedno z nejpřelomovějších v celé hudební historii vůbec. Nevíme, zda by to, co mělo přijít, obstálo stejně dobře i bez něj, ale sám Michael Jackson prohlásil na Jonesovu adresu, že pokud nějaká skladba něco potřebuje, pokud jí něco chybí, Quincy vždy ví co to je a přidá to tam. Tato veleúspěšná dvojice začala pracovat na novém materiálu, který měl Jacksona zbavit pověsti toho malého kluka s tím vysokým hlasem.
Období velkých sólových úspěchů začíná rokem 1979, kdy vychází album Off The Wall, ze kterého vzejdou hity jako Don´t Stop ´Til You Get Enough (1. příčka v USA, později i Grammy) a Of The Wall. Následují další hity - Rock With You (1980) (1. příčka v USA), She´s Out Of My Life (1980) a One Day In Your Life (1981) (1. příčka v Anglii). Sám Michael řekl, že toto album bylo nesmírně důležité kvůli tomu, co se mělo teprve odehrát. V roce 1982 začíná spolupracovat s Rodem Tempertonem a vzniká píseň Thriller. Jen pro zajímavost, tento hit se původně jmenoval Stardust, ale Jacksonovi se tento refrén nelíbil, protože prý nemá tak dobrý zvuk. Velmi spontánně vznilk hit Billie Jean - a to při cestě v autě.
Toto období doprovází další řada hitů - The Girl Is Mine (1982) (duet s
Paulem McCartneyem), Beat It (1983) (s kytarovým sólem Eddie Van Halena a skutečnýmy gangstery, 1. příčka v USA), Wanna Be Startin´ Something (1983), Human Nature (1983), Say Say Say (1983) (opět duet s Paulem McCartneyem, 1. příčka v USA). Za rok 1983 si odnesl 8 cen Grammy. Alba se prodalo zhruba 50 milionů, společně se singly něco málo přes sto milionů a dodnes zůstává nejprodávanjším a nejúšpěšnějším umělcem všech dob.
Po přestávce se v r. 1984 spojuje s
Jacksons a následuje obrovské turné Victory. Toto turné mělo být potvrzením toho, že Jackson má neohrozitelnou pozici na trůně popové hudby, nicméně později na jeho adresu řekl, že nebylo tak monumentální jak původně chtěl a necítil se při něm moc dobře. Také má i hitový duet s Mickem Jaggerem - State Of Shock. V následujícím roce skládá společně s Lionelem Richiem charitativní píseň We Are The World a stává se též hlavním představitelem ve filmu Captain EO. Jackson v té době kupuje vydavatelská práva na 250 skladeb skupiny Beatles.
První místa světových hitparád zaznamenává i album Bad, které přišlo pět let po Thrilleru. Alba se prodalo cca 35 milionů (pro srovnání - Madonnin top je 22 mil.). Toto období provázejí hity I Just Can't Stop Loving You (1987) (1. příčka v USA i v Anglii, duet se Siedah Garrett), Bad (1987) (1. příčka v USA), The Way You Make Me Feel (1987) (1. příčka v USA), Man In The Mirror (1988) (1. příčka v USA), I Want You Back (1988) (remix starého hitu na zn. Motown), Dirty Diana (1988) (1. příčka v USA), Leave Me Alone (1989) (Grammy za videoklip).
V roce 1988 vychází jeho autobiografie
Moonwalker. Stejně obrovsky úspěšné jako předchozí desky je i album Dangerous. Toto album je podle mnohých je nejvyváženější, nejdospělejší a nejucelenější v Michaelově kariéře. Vypadá to, jako by měl recept na nadčasovost. Bylo by jedno kdyby tu desku vydal začátkem osmdesátých let nebo v roce 2008, bude vždycky znít moderně a lidé se nad ním budou rozplývat. Z tohoto alba se prosazují hity Black Or White (1992) (1. příčka v USA i v Anglii) a Remember The Time (1992).
V r. 1993 získal další Grammy, tentokrát v kategorii legenda. Po vydání alba následuje vskutku velkolepé turné. Má dvě etapy, běhěm nichž proběhne 69 koncertů pro 4 miliony diváků. Ovšem druhá půlka turné dostala hořkou příchuť ve chvílí, kdy byl zpěvák obviněn ze sexuálního obtěžovábí 13ti letého chlapce. Na toto téma bylo sepsáno nespočetně článků a pravda tudíž pravděpodobně spadne do propadliště dějin.
Se svou první manželkou
Lisou Marií Presleyovou se vzali v květnu 1994, ale již v prosinci 1995 se odloučili. Rozvedli se hned měsíc na to, v lednu 1996. S druhou manželkou Debbie Roweovou má dvě děti, Paris a Prince. Matka jeho třetího dítěte néní známá.
Během alba Dangerous se Jackson rozešel s
Quincy Jonesem a tak následující deska byla očekávána se zatajeným dechem. Dokáže stále vyrobit hity? V červnu 1995 se daočkali všichni odpovědi. Vyšlo album HIStory: Past, Present and Future - Book 1. Jednalo se o 2 CD. Na prvním byla kompilace největších hitů od Off The Wall a na druhém zcela nové písně. Z těch nejvýraznějších vyberme Scream (velmi úspěšný duet se svojí sestrou Janet Jackson a také nejdražší videoklip všech dob - 7 milionů dolarů), Earth Song a Stranger In Moscow.
Ovšem následující zpráva šokovala celou Českou Republiku. Do vybraných měst, měla dorazit Jacksonova socha a sám zpěvák řekl, že tam, kde se socha objeví, uspořádá koncert. V momentě kdy se tedy objevila v Praze na Letné, všichni čekali potvrzení domněněk. Potvrzení přišlo a ČR dostala dokonce tu poctu, že zde bylo celé turné zahájeno (první a poslední koncert jsou vždy brány jako symbolické). Koncert se konal 7.9.1996. Během jeho návštěvy jistý bulvární časopis napsal lživé zprávy o tom, že Jackson zneužívá malé děti. Koncert byl tehdy málem zrušen.
Toto období bohužel uzavřelo jistou etapu. Po turné následovala dlouhá odmlka. Až v roce 2001 vyšlo album Invincible, ale společnost Sony Music Michaelovo album sabotovala.Tím chtěla docílit aby jim Michael prodal svůj podíl na ATV katalogu. Z alba bylo připraveno sedm singlů, ale nakonec vyšli jen tři - You rock my world, Butterflies a Cry.
Od té doby se už o Jacksonovi píše pouze v souvislosti s jeho údajným zneužíváním dětí, braní
drog a osobním bankrotem. Michael byl zproštěn ze všech desti bodů obžaloby. Malé světlo naděje velkého návratu svitlo 11.2.2008 s vydáním reedice alba Thriller - Thriller 25.
Ke konci svého života žil Michael v Las Vegas, kde točíl novou desku a připravoval comeback.


Ve čtvrtek 25.6.2009 ve 13:28 ho sanitka převezla do nemocnice v hlubokém kómatu. Padesátiletého zpěváka doma zradilo srdce. Záchranářům se ho nepodařilo oživit. Za mrtvého ho prohlásili v 14:26.
Ale přeto byl nejlepší..mulujtě Michaele...POZOR!!!!Jsou tam keci a lži!!!!!a to mě sere!!já si vymyslím svůj!!!životopis o něm!!!

Nemocná..otrava :-(

27. února 2010 v 16:36 | Jacksonka Januška |  Kecy
No moc se vám omlouvám hlavně SBÉČKŮM!!!!!Protže já jsem měla angínu a nemohla jsme na 2 týdny na pc..takže je mi to líto....
Jo a ještě jedna věc?!!neudělal by mi někdo dess na můj blog?jako že yb mi ho vyrobyl samozřejmně s Michaelem J...a pak by mi ho poslal nebo pak by sme to vyřešili....no já jenom abych tam furt neměla tadytohle!!mě to vadíí tak jo dííky moc a jestli by mi někdo ten DESS udělal tak mi hned napište do komentářů pls!!!!

Navstevnost za minuly tyden (15.2. 2010 - 21.2. 2010)

22. února 2010 v 7:01 | Jacksonka Januška |  Návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (15.2. 2010 - 21.2. 2010) je:
Pondeli: 20
Utery: 7
Streda: 8
Ctvrtek: 8
Patek: 8
Sobota: 10
Nedele: 9

Celkem: 70

Diplomek 1-2

21. února 2010 v 8:12 | Jacksonka Januška |  Ostatní
Diplomek od Tiny moooc ti děkuju je hezký!!!
Dííky za diplomek je mooooc hezůůů!!!Od Verunky!!

Mno sem veškole...

18. února 2010 v 11:00 | Jacksonka Januška |  Kecy
Mno jsem ve škole takže jsme si přednastavila články..Mno nic moc no...ale to stačí...a ještě zítra sem něěco přidám a to spíš každý den:-)ju,???mno jo mno....:-(a jak se jinak máte SBÉČKA???já SKVĚLE!!!!!Mno a byla bych ráda kdyby mi moje sbéčka chodila na můj blg se aspoň kouknout psít komentáře nemusíte ale jinak pls se koukejte..:-)!!!!díííííííky!!!

Avatary 5

18. února 2010 v 10:00 | Jacksonka Januška |  Avatary a Animace

Avatary 4

18. února 2010 v 9:36 | Jacksonka Januška |  Avatary a Animace


Avatary 3

18. února 2010 v 9:12 | Jacksonka Januška |  Avatary a Animace

Avatary 2

18. února 2010 v 8:59 | Jacksonka Januška |  Avatary a Animace

Avatary 1

18. února 2010 v 8:42 | Jacksonka Januška |  Avatary a Animace

Billie Jean-Videoklip

16. února 2010 v 18:14 | Jacksonka Januška |  Videoklipy

Thriller > Appearances > Victory Tour Press Conference

16. února 2010 v 18:08 | Jacksonka Januška |  Fotky
The Jacksons, including Jermaine, announce plans for the Victory Tour
November 30, 1983 at Tavern on the Green in New York City, New York


Thriller > Appearances > BPI Awards

16. února 2010 v 18:04 | Jacksonka Januška |  Fotky
Michael attends the BPI Awards to collect an award on behalf of Barbra Streisand
February 11, 1983 in London, UK


We are the World

15. února 2010 v 15:59 | Jacksonka Januška |  Fotky

Thriller

15. února 2010 v 15:28 | Jacksonka Januška |  Fotky

Beat it

15. února 2010 v 15:14 | Jacksonka Januška |  Fotky

Say Say Say

15. února 2010 v 15:05 | Jacksonka Januška |  Fotky

Billie Jean

15. února 2010 v 15:01 | Jacksonka Januška |  Fotky


Něco o blogu

14. února 2010 v 18:10 | Jacksonka Januška |  Kecy
Mno takže tento blog je nově založený ale to ste si asi všimli co??takže tady nepište pls že je to hnusný blog atd...teda aspoň ze začátku!!ok??Tak jo a dess nebudu mít jako já je umím dessy ale nemám na to čas je vytvářet takže kdo by chtěl tak mi může nabídnout že by mi ho udělala....!!?ju??tak jo papapapappapa MTMR!!!.....